Stomatologická praxe

MUDr. Rudolf Jakl

rozcestník

  

Aktuální informace

  • Září 23, 2013

    Otevření našeho webu.    

Dentální hygiena

   Prevence a důraz na ni je základem naší péče. Pravidelné prohlídky u zubního lékaře a pečlivá a kvalitní domácí i profesionální ústní hygiena pomáhají ve vysoké míře eliminovat riziko problémů v ústní dutině. Tím můžete předejít téměř všem závažnějším onemocněním zubů, jejich závěsného aparátu a měkkých tkání ve svých ústech. Dentální hygienistka je v dnešní době nezastupitelným členem stomatologického teamu. Naučí Vás, jak máte správně pečovat o své zuby a pokud ji budete pravidelně navštěvovat v půlročních intervalech a budete se řídit jejími radami a doporučeními, zubního lékaře nebudete potřebovat.

A jak takové vyšetření ošetření u dentální hygienistky vypadá? 

   Nejprve Vám velmi důkladně vyšetří stav jednotlivých zubů a hlavně dásní, stanoví potřebné indexy a eventuálně odebere vzorky na mikrobiologické vyšetření. Jestliže výsledky ukáží zdravé dásně nebo jen mírné zánětlivé změny, hygienistka provede odstranění zubního kamene a pigmentů z povrchu zubů a poskytne Vám podrobnou instruktáž o vhodné technice čištění a nejvhodnějších pomůckách. Pokud výsledky ukáží závažnější změny na parodontu, stanoví diagnozu a vhodný typ léčby zubní lékař, který ji zahájí a hygienistka poté pokračuje v tzv.recallu (kontroly stavu parodontu v kratších intervalech s podrobným záznamem léčebných úspěchů či neúspěchů). O ukončení léčby opět rozhoduje zubní lékař.

Bělení zubů


Můžeme Vám nabídnout buď tzv.domácí bělení, kdy Vám zhotovíme ve spolupráci s laboratoří plastový nosič na bělící gel a Vy jej budete doma aplikovat na svoje zuby samostatně. 

 Více 

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se tvoří se více či méně každému z nás a je způsoben minerály přítomnými ve slinách, které se usazují na povrchu zubů. Jak rychle vznikne je individuální, závisí to na složení slin ...

 Více  

Odstranění pigmentů


Při časté konzumaci např. kávy, tmavých čajů či červeného vína se mohou na povrchu zubů usazovat pigmenty (zbarvení povrchu zubů v oblasti mezihrbolkových rýh ...

 Více